I LIGA

23 września 2017 r.
16:54

Górnik Łęczna - GKS Tychy 1:0. Wygrana trzeci raz z rzędu [ZAPIS RELACJI]

Górnik Łęczna wygrał po raz trzeci z rzędu wygrywając u siebie z GKS Tychy 1:0 choć okazji na zdobycie goli było znacznie więcej.

Relacja na żywo

automatyczne odświeżanie strony co 60 sekund

94 min. KONIEC MECZU! Górnik odnosi trzecią wygraną z rzędu!

93 min. Kolejna "setka" Górnika, ale Szysz strzala prosto w Igaza!

90 min. Sędzia dolicza cztery minuty

88 min. Wrzutka w pole karne łęcznian i sytuacyjny strzał jednego z gości. Piłka odbija się od ziemi i trafia w poprzeczkę!

85 min. Przemysław Pitry wchodzi za Radosława Pruchnika

81 min. Dośrodkowanie w pole karne Prusaka, ale bramkarz łęcznian znów bezbłedny

80 min. Kontra Górnika - Grzegorz Bonin wykłada piłkę Suchankowi na trzeci metr, a ten nie trafia do bramki!

77 min. Groźny strzał jednego z graczy gości, ale Prusak ofiarną interwencja ratuje swój zespół

76 min. Zmiana w Górniku. Dariusza Jareckiego zmienia Michał Suchanek

74 min. W ataku pozycyjnym tyszanie, ale bez strzału na bramkę Prusaka

69 min. Podwójna zmiana u gości. Grzybek za Radzewicza i Łuszkiewicz za Szumilasa

66 min. Z dystansu uderzał Szysz, ale wysoko nad poprzeczką

62 min. Druga żółta kartka dla Ćwielonga. Zespół Szatałowa będzie grać w osłabieniu!

60 min. Tyszanie nieco otrząsnęli się z przewagi łęcznian, ale nadal Górnik jest zespołem, który prowadzi grę

54 min. Górnik mimo prowadzenia atakuje nadal. Goście przeżywają teraz trudny moment

Grzegorz Bonin dośrowkował piłkę z prawej strony na długi słupek wprost na głowę nabiegającego na piłkę Dariusza Jareckiego, a ten przecyzyjnym strzałem posłał ją do siatki Igaza!

46 min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla Górnika!!!!

46 min. Druga połowa rozpoczęta!

45 min. Koniec pierwszej połowy

43 min. Groźny strzał Ćwielonga po dośrodkowaniu z lewej strony, ale minimalnie nad poprzeczką

40 min. Po strzale Bonina z kontrą ruszył Ćwielong, ale został świetnie zatrzymany przez Łukasza Sosnowskiego

37 min. z około 25 metrów z rzutu wolnego kolejny raz Tymiński, ale piłka przeszła dobry metr obok słupka Igaza

35 min. Ponownie z rzutu wolnego Tymiński, ale i tym razem bez powodzenia

32 min. Zamieszanie pod bramką Prusaka, ale w porę piłkę wybijają defensorzy Górnika

29 min. Znów na skrzydełm popędził Jarecki, ale źle wycofał piłkę do Makowskiego i łęcznianie nie oddali nawet strzału mimo świetnej sytuacji

25 min. Kolejny faul i rzut wolny dla Górnika. Za prostesty sędzia ukarał żółtą kartką Piotra Ćwielonga. Bardzo niezadowolony z decyzji arbitra był także Szatałow

22 min. Najpierw około 16 metrów strzelał Bonin, a do odbitej przez obrońcę piłki dopadł Tomasz Makowski, ale także został zablokowany

21 min. Dobry strzał z ostrego kąta Zapolnika, ale bramkarz zielono-czarnych pewnie chwyta futbolówkę

19 min. Przebojowa akcja Jareckiego kończy się zdecydowanie zbyt mocnym dośrodkowaniem

16 min. Oba zespoły nie przebierają dziś w środkach. Tym razem faul i żółta kartka dla Dariusza Jareckiego

15 min. Dobrze bita piłka przez Łukasza Tymińskiego, ale nikt nie przeciął toru lotu jego dośrodkowania i ta wylądowała w rękach Igaza

14 min. Zagranie ręką Daniela Tanżyny i żółta kartka dla tego zawodnika. Rzut wolny dla łęcznian

12 min. Kamil Zapolnik złożył się efektownie do strzału z przewrotki, ale trafił prosto w Sergiusza Prusaka

10 min. Spotkanie zaczyna nabierać tempa. Widać, że tyszanie przyjechali do Łęcznej z zamiarem wywalczenia zwycięstwa.

5 min. Rzut rożny dla gości. Obrońcy z Łęcznej wybijają piłkę przed pole karne, ale rywale kończą ją bardzo niecelnym strzałem

2 min. Ładna akcja gospodarzy. Grzegorz Bonin przedarł się lewym skrzydłem i zagrał w pole karne do Patryka Szysza. Młody napastnik nie sięgnął jednak futbolówki

1 min. Mecz się właśnie rozpoczął!

Spotkanie zapowiada się niezwykle ciekawie. Łęczniaie 20 września obchodzili 38 rocznicę powstania klubu i z pewnością bedą chcieli uświetnić urodziny zdobyciem kompletu punktów. Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że szkoleniowcem tyszan jest Jurij Szatałow, a więc trener, który awansował z Górnikiem do Ekstraklasy.

Górnik Łęczna - GKS Tychy 1:0 (0:0)

Górnik: Prusak – Kosznik, Kasperkiewicz, Sosnowski, Sasin – Tymiński, Pruchnik – Makowski, Jarecki, Bonin – Szysz.

GKS: Igaz – Mańka, Biernat, Tanżyna, Abramowicz – Matusiak, Szumilas – Błanik, Ćwielong, Radzewicz – Zapolnik.

żółte kartki: Jarecki - Tanżyna, Ćwielnog, Biernat

czerwona kartka: Ćwielong (62)

Katarzyna Krawczyk nie powalczy o występ na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. "Czujemy niesmak"

Katarzyna Krawczyk z Cementu-Gryfa Chełm nie weźmie udziału w światowym turnieju kwalifikacyjnym do tegorocznych igrzysk olimpijskich, który odbędzie się w Stambule od 9 do 15 maja.

Lublin. Bieg Botaniczna Piątka - zdjęcia
Foto

W Ogrodzie Botanicznym UMCS w Lublinie odbył się bieg Botaniczna Piątka. Lubelski bieg jest jednym z trudniejszych, bo są tu wzniesienia, więc zwłaszcza końcówka biegu jest wymagająca.

Polski Cukier Start znowu nie zagra w play-offach. "Przyczyny tego, co się stało musimy przeanalizować"

Polski Cukier Start Lublin na finiszu sezonu wypadł z najlepszej ósemki i ponownie nie zagra w fazie play-off. W sobotę, na koniec rozgrywek czerwono-czarni dostali lanie od Legii Warszawa (92:112). Jak spotkanie oceniają gospodarze?

Dlaczego mieszkania drożeją? Dla kogo jest nowy, rządowy program?
Magazyn

W tym roku zakończył się rządowy program Bezpieczny Kredyt 2 procent, ale już jest koncepcja innej formy wsparcia. Nowy program Mieszkanie na start, który zakłada stałe oprocentowanie o wysokości zależnej od np. liczby dzieci czy dochodów. O programie, jego plusach i wyzwaniach rynku mieszkaniowego rozmawiamy z Piotrem Turskim, prezesem TTS Development.

Stłuczka trzech aut z efektem domina

W miejscowości Szopinek w powiecie zamojskim doszło do zderzenia trzech aut. Żaden z kierowców nie doznał obrażeń.

"Najważniejsze było zwycięstwo". Opinie po meczu Wisły Grupy Azoty Puławy ze Skrą Częstochowa

Wisła Grupa Azoty Puławy pokonała w sobotę na swoim stadionie Skrę Częstochowa i wciąż pozostaje w grze o utrzymanie w eWinner drugiej lidze. Jak spotkanie podsumowali trenerzy obu zespołów?

Pilnie potrzebna jedyna w swoim rodzaju, uniwersalna grupa krwi

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa nie przestaje szukać dawców w regionie. Tym razem najbardziej potrzebna jest grupa krwi 0 RhD -, którą można podać każdemu człowiekowi na świecie.

Motocyklista zderzył się z Toyotą. Nie przeżył

Do zdarzenia doszło w miejscowości Rudnik. 21-letni motocyklista stracił panowanie na łuku i zderzył się z osobówką. Jego życia nie udało się uratować.

Nikt nie podpierał ściany. Lublinianie roztańczyli się pod Centrum Kultury
Foto

Potańcówka na świeżym powietrzu to tylko jeden z punktów programu obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca. Zobacz, co jeszcze przed nami.

Tandemy opanowały Lublin. Tutaj będą w niedzielę
ZDJĘCIA/wideo

Trwa XXVII Międzynarodowy Wyścig Kolarski Tandemów oraz V Hetman Paracycling Cup o Puchar Marszałka Lubelszczyzny. W sobotę przez Lublin przejechały 43 ekipy kolarskie.

Matura. Ostatnie podpowiedzi

Już 7 maja uczniowie usiądą w ławkach i wykażą się wiedzą, którą zdobywali od pierwszego dnia w szkole. Zmierzą się z zadaniami matematycznymi, wzorami chemicznymi, rozprawkami, a także sporą dawką stresu

Impreza na trzech parkietach
foto

Tak się bawi Lublin! Zapraszamy do obejrzenia naszej fotogalerii z imprezy w klubie 30. Jeśli chcecie wiedzieć, gdzie w Lublinie są najlepsze imprezy to zapraszamy do śledzenia naszych fotogalerii.

Wisła Grupa Azoty Puławy lepsza od Skry Częstochowa

Bardzo ważne zwycięstwo Wisły Grupy Azoty Puławy. W sobotę ekipa dowodzona przez Mikołaja Raczyńskiego pokonała na własnym stadionie Skrę Częstochowa. Goście kończyli mecz w osłabieniu i właśnie w końcówce miejscowi przeprowadzili kluczową akcję spotkania

Ciepło popłynie na Ponikwodę. LPEC przed nowym wyzwaniem

Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej rozpoczyna rozbudowę sieci ciepłowniczej w północno-wschodniej części Lublina. Nowa infrastruktura ma powstać w dzielnicy Ponikwoda.

MKS FunFloor Lublin wygrał w Gnieźnie i umocnił się na pozycji wicelidera

Udana wyprawa MKS FunFloor do Gniezna. Lublinianki wygrały w sobotę z MKS URBiS 32:19. Sobotnia rywalizacja rozpoczęła dla drużyny bardzo trudny okres, który jednak może zdefiniować ten sezon. Podopieczne Edyty Majdzińskiej w Orlen Superlidze są w grze o srebrne medale, a w piątek rozpoczynają w Kaliszu rywalizację o Puchar Polski.